
- Общество
- 08.02.2025 11:45
Започва основно почистване на всички детски площадки на територията на община Стара Загора. Това съобщи началникът на звено „Озеленяване и комунални дейности“ Николай Стоев. Ще бъдат измити всички съоръжения за игра на малчуганите - детски люлки, пързалки и катерушки. Ще бъде подменен и пясъкът в пясъчниците.
Повече от 80 са детските площадки в общината, където най-малките могат да се забавляват. Голяма част от тях са обновени като е поставена ударопоглъщащата каучукова настилка, монтират се нови съоръжения, на които децата да играят.
Тт поддържащото звено ОКД отбелязват, че често се налага да бъдат правени ремонти за възстановяване на различни елементи от кътовете за игра и спорт заради вандалски прояви.
Коментари към новината