"Берое" нокаутира "Локомотив" ПД с гол в последната минута на редовното време

6021 13/05/2022 22:00 Спорт Стара Загора
Берое нокаутира Локомотив ПД с гол в последната минута на редовното време
Петър ГАНЕВ Петър ГАНЕВ

Футболният "Берое" успя да вземе трите точки от последния си домакински мач срещу отбора на "Локомотив" Пловдив. Зелено-белите надделяха с 1:0 с гол в последната минута. Ценната победа дава сериозна възможност "Берое" да завърши сезона на седмо място.

"Берое" започна срещата с преса в полето на гостите от Пловдив, опитвайки се да реализира бърз гол още в началото на срещата. Натискът на зелено-белите беше особено силен около 15-тата минута, когато само шансът не стигна за да поведат в резултата.

Възможност да отбележи имаше Стив Фуртадо, който обаче вместо да стреля върна към Серкан Юсеин, който изрита топката високо над вратата. Две минути след тази ситуация Даниел Генов се промъкна зад защитата на локомотивци, но топката беше избита от вратаря Илко Пиргов. Кълбото попадна в краката на Симеон Мечев, но ударът му не беше достатъчно точен.

Последва сравнително равностойна игра като до края на полувремето единствено съдията изнерви многохилядната публика, дошла да подкрепи любимия си отбор "Берое", с няколко неадекватни отсъждания.

През второто полувреме "Берое" създаде две чисти положения пред вратата на Илко Пиргов, но не успя да реализира. Последва равностойна игра без особено интересни ситуации. Въпреки това хилядите верни фенове на "Берое" не спряха сърцато да подкрепят любимия си тим.

Пловдивчани направиха наведнъж и трите си смени, явно в опит да променят играта си и намерят верния път към вратата на "Берое". "Локомотив" успя да повиши темпото си и получи поне две ситуации, в които можеша да прати топката във вратата на домакините.

Най-добрата възможност за гол дойде за гостите след центриране отляво, при което топката намери главата на намиращия се в наказателното поле Христо Иванов. Изстрелът му обаче завърши право в ръцете на вратаря Генадий Ганев.

Беройци успяха да изтръгнат победата в последната 90-та минута от редовното време на мача. Голът падна след центриране отдясно в наказателното поле на "Локомотив". Гостите на успяха да изчистят топката, която попадна на главата на Алиун Фал. Нападателят стреля, пращайки кълбото в мрежата зад Илко Пиргов за 1:0.

До края на мача "Локомотив" не успя да върне гола, а "Берое" затвърди шансовете си да завърши на седма позиция в крайното красиране.

Състави:

"Берое": Генадий Ганев, Джуниет Али, Сиам Бен Юсеф, Георги Динков - капитан, Джонатан Перейра, Серкан Юсеин, Симеон Мечев, Давиде Мариани(77мин. Христо Митев), Стив Фуртадо, Даниел Генов, Алиун Фал; старши треньор: Петър Хубчев

"Локомотив" Пловдив: Илко Пиргов, Александър Василев, Райън Бидунга, Кристиан Гомис, Милош Петрович, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев - 30 мин. жълт картон(58мин. Христо Иванов), Лукас Салинас, Венсан Марсел(58мин. Мартин Паскалев), Бирсент Карагарен, Преслав Боруков(58мин. Ивайло Димитров); старши треньор: Александър Томаш

Съдия: Георги Иванов