Баскетболният "Берое" - жени си осигури първото място в редовния сезон

1861 13/03/2022 09:00 Спорт Стара Загора
Баскетболният Берое - жени си осигури първото място в редовния сезон
Divident.€U Divident.€U

Беройки надиграха "Монтана 2003" в оспорван мач в Стара Загора

Баскетболният "Берое" Стара Загора победи "Монтана 2003" с 87:72 (26:10, 17:16, 17:29, 27:17) като домакин в среща от деветия кръг в Първата тройка от първенството на България по баскетбол за жени и си осигури първото място в редовния сезон.

Успехът бе седми пореден за старозагорки, които са начело в Първата тройка и ще играят с първия от Втората тройка – Шампион 2006 на полуфиналите.
Нашите момичета изиграха добър мач и зарадваха близо 200 свои фенове дошли да ги подкрепят в зала „Общинска“.

Първите две части старозагорските баскетболистки имаха превъзходство над съперника си който през първата четвърт отбеляза 10 точки. Серията на "Берое" продължи до 33:10 и гостите реализираха отново чак в средата на втората четвърт. Старозагорки имаха аванс от 43:26 на почивката.

Но след началото на второто полувреме "Монтана 2003" намали до 9 точки пасива си, а в края на третата част гостите вече изоставаха само с 5 при 55:60. Нашите момичета започнаха силно последна четвърт от мача и постепенно вдигнаха разликата. За да стигне пак до 17 точки в 38 - та минута - 85:68, каквато беше на полувремето.

Най-резултатна за "Берое" беше Цветомира Шаренкапова с 21 точки. С 20 точки завърши Теодора Динева, а по 13 точки реализираха Ребека Тобин, и Радостина Христова.

Текст: Берое Баскет Жени