"Берое" победи "Черно море" с 3:0 в първи мач след извънредното положение

958 08/06/2020 09:00 Спорт Стара Загора
Берое победи Черно море с 3:0 в първи мач след извънредното положение
Divident.€U Divident.€U

Отборът на "Берое" спечели с 3:0 срещу "Черно море" (Варна) в първия мач след прекъсването заради пандемията от коронавирус, който се изигра в неделя, 7 юни, на стадиона под Аязмото. Победата постави на спорната шеста позиция в класирането на Еfbet Лига старозагорци, претенции за която имаше и отборът от Варна. "Моряците" играха почти през целия мач с 10 човека на терена, след като още в средата на първото полувреме Стефан Станчев получи 2 жълти картона за нарушения и беше изгонен от терена.

Първият гол за "зелено-белите падна след дузпа в 29-тата минута, която си заработи и реализира капитанът на "Берое" Мартин Камбуров. В 28-та минута той остана сам срещу вратаря на "Черно море" Миодраг Митрошевич, който в опит да отнеме топката фаулира нападателя и главния съдия Станислав Тодоров без колебание отсъди наказателен удар.

Вторият гол за домакините падна малко преди края на първото полувреме. В 44-та минута Алуин Фал стреля атрактивно с глава и вкара.

Третият гол за "Берое" дойде в 86-та минута с попадението на Зоран Йосипович, който влезе в мача като резерва през втората част. Попадението дойде, след като Йосипович успя да се откъсне в нападателното поле на гостите и да простреля вратата на Митрошевич за трети път в този мач.

"Моряците" също имаха своите шансове да отбележат, но сякаш не намериха сили да стигнат докрай.

На стадиона под "Аязмото" беше забелязан и треньорът на националния отбор Георги Дерменджиев.

Така, както и да завърши последния кръг от шампионата, с тази победа "Берое" си гарантира 6-та позиция в класирането.

Стартови състави:

Берое: Перниш, Уилям, Цветков, Камбуров, Макоута, Фал, Конте, Перейра, Стоянов, Тоуба, Ив. Минчев

Черно море: Митрович, Попов, Димов, Станчев, Панов, Панайотов, Андраде, М. Минчев, Родриго, Курьор, Илиев