"Берое" загуби от "Лудогорец" с 5:0 на стадиона в Разград

781 28/08/2023 08:02 Спорт Стара Загора
Берое загуби от Лудогорец с 5:0 на стадиона в Разград
Divident.€U Divident.€U

"Берое" понесе тежка загуба от "Лудогорец" в Разград с резултат 5:0. Във вратата на старозагорци успяха да се разпишат Франко Русо в 19 минута за 1:0, Бърнард Текпетей в 31 минута за 2:0, Якуб Пиотровски в 67 минута за 3:0, Кайо Видал в 74 минута за 4:0, а крайния резултат оформи Спас Делев в 84 минута.

Мачът можеше да се развие в друга посока, ако футболистите на "Берое" бяха реализирали шанса си за ранен гол още във втората минута. Тогава топката беше отнета от Иван Йорданов пред наказателното после на Лудогорец, капитанът на "Берое" Тиаго Сийас стреля, но вратарят Симон Слуга изби в корнер.

"Лудогорец" стигна до първия си гол в 19-ата минута. Франко Русо стреля с глава след изпълнение на корнер и беше точен.

Капитанът на "Лудогорец" Текпетей отбеляза втори гол в 31-а минута с лек удар от наказателното поле. Малко преди края на първото полувреме отново Бернард Текпетай щеше да отбележи, но гол в собствената си врата при едно неразчетено връщане на топката от центъра към вратаря Слуга, но се размина само с корнер.

През второто полувреме "Берое" тръгна в атака и можеше да реализира в 56-та минута, но изстрел на Еспиноса беше блокиран от Георги Терзиев.

Третият гол за "Разград" падна 10 минути по-късно. В 66-ата минута Клод Гонсалвеш открадна топката от защитник на "Берое", комбинира атрактивно с пета към Пьотровски, който вкара. Четръртото попадение за Разград се случи 15 минути преди края на мача. Текпетей центрира от десния фланг, а Кайо Видал си спря топката в наказателното поле и стреля технично покрай Ачинели за 4:0. В 84-а минута "Лудогорец" стигна и до пети гол във вратата на своите гости. Спас Делев стреля от пряк свободен удар и беше точен.

Стартови състави:

Лудогорец: Симон Слуга, Сон, Оливие Вердон, Франко Русо, Марсел Хайстер, Якуб Пьотровски, Педро Нареси, Иван Йорданов, Рик Джонатан, Бърнард Текпетей, Руан Секо

Берое: Родриго Ачинели, Густаво Каскардо, Фарнко Рамос, Франческо Селесте, Лучиано Скуадроне, Енцо Барето, Едуин Ласо, Васил Василев, Дамян Йорданов, Тиаго Сейхас, Майк Севайос